M.Kaczynska didžiavosi savo šeimos šaknimis iš Lietuvos

1/1
Teksto dydis:

Lenkijos prezidento žmona Maria Kaczynska visuomet pabrėždavo, kad jos motina Lidia Mackiewicz kilusi iš Vilniaus krašto. Pirmoji Lenkijos ponia, kaip ir jos vyras Lechas Kaczynskis, ne kartą yra prisipažinusi, kad Vilniuje jaučiasi kaip namie.

M.Mackiewicz gimė 1942 m. rugpjūčio 21 d. Czeslawo ir Lidios Mackiewiczių šeimoje Machovo miestelyje Liublino vaivadijoje.

C.Mackiewiczius kovojo „Armia Krajowa“, o vienas jo brolių buvo nužudytas Katynėje.

Mokyklą būsimoji Lenkijos pirmoji ponia baigė Lenkijos pietuose esančiame Rabka Zdrujaus mieste.

Sopoto aukštojoje Jūrų transporto mokykloje ji įgijo ekonomisto specialybę ir kurį laiką dirbo Gdansko jūrų institute.

Keitėsi kartu su šalimi

1978 m. M.Mackiewicz ištekėjo už Gdansko universiteto Teisės fakulteto asistento ir aktyvaus antikomunisto L.Kaczynskio. 1980-ųjų birželį jiems gimė duktė Marta.

Netrukus ne tik Kaczynskių, bet ir viso Gdansko bei aplinkinių miestų gyvenimą aukštyn kojomis apvertė didžiulis darbininkų streikas, kurį organizavo Lenkijos išsivadavimo judėjimas „Solidarnosc“ („Solidarumas“).

Vienas aktyviausių jo narių buvo ir būsimas prezidentas L.Kaczynskis.

Supratusi, kad nuo šiol pasikeis ne tik vyro, bet ir visos Lenkijos gyvenimas, M.Kaczynska metė darbą Jūrų institute ir kartu su vyru įsitraukė į „Solidarnosc“ veiklą.

Šeimos pragyvenimui ji uždirbdavo vertėjaudama iš anglų bei prancūzų kalbų.

Įtraukė visuomeninė veikla

Kai L.Kaczynskis tapo politiku ir sėkmingai kilo karjeros laiptais, jo žmona pasinėrė į visuomeninį bei kultūrinį Lenkijos gyvenimą, dalyvavo įvairiuose projektuose.

Į įvairias nevyriausybines programas moteris ypač aktyviai įsitraukė, kai jos vyras 2002-2005 metais, prieš užimdamas prezidento postą, buvo Varšuvos meras.

Tapusi pirmąja Lenkijos ponia M.Kaczynska nuo 2005 metų savo visuomeninę veiklą dar labiau suaktyvino ir ėmė glaudžiai bendradarbiauti su daugeliu Lenkijos ir užsienio nevyriausybinių organizacijų, veikiančių socialinių ir sveikatos problemų srityse.

Bendradarbiaudama su kultūros atstovais bei iškiliais Lenkijos menininkais ji stengėsi populiarinti savo šalį užsienyje, organizuodama įvairius koncertus, parodas bei intelektualų forumus.

„Mano siekis – parodyti pasauliui, kad demokratija Lenkijoje eina pozityviu keliu“, – yra sakiusi M.Kaczynska.

Kartu su vyru viešėdama užsienyje M.Kaczynska nepraleisdavo progos susipažinti su svečių šalių kultūriniu gyvenimu.

Pirmoji Lenkijos ponia mėgo klasikinę muziką, domėjosi baletu, teatru. Puikiai kalbėjo angliškai, prancūziškai, ispaniškai ir rusiškai.

Ji vengė pirkti drabužius prabangiose parduotuvėse, visada stengėsi atrodyti kukliai.

Puoselėjo šeimos ryšius

Nors su vyru tekdavo nemažai keliauti arba lydėti jį per vizitus užsienyje, M.Kaczynska stengdavosi puoselėti šiltus savo šeimos ryšius.

Ji labai mylėjo ne tik savo vienturtę dukterį Martą, bet ir anūkes Ewą bei Martyną.

Visateisiais savo šeimos nariais ji laikė ir viengungį vyro brolį Jaroslawą bei jų abiejų labai mylimą motiną Jadwigą.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko