Šilutės senamiestyje, Šyšos paupy, įstrigo skulptūrinė burvaltė, marių kurėnas (nuotraukos)

1/5
Teksto dydis:

Šyšos upės vingyje, besiremiančiame į Šilutės senamiesčio širdį, istorinę Šilokarčemos (iki 1923m. Heydekrygo) turgaus aikštę, romantikos ieškotojams – nauja buveinė. Nuo vakar čia jau galima pasėdėti natūralaus dydžio, apie dešimties metrų ilgio Kuršių marių žvejų pamėgtame plokščiadugniame laive, naujutėliame kurėne.

Bet pasisūpuoti ant bangų neišeis – laivas tvirtai įstrigęs krante, yra be vieno borto, tik su turėklais. Kurėnas dugnu remiasi į nusklembtą pylimo šlaitą.

Įžengus į šią medinę, neplaukiojančią skulptūrinę vidaus vandenų transporto priemonę, tampa aišku, jog tai gali būti ir atviros scenos paupyje stilizuota vieta, greičiau jos imitacija, o taip pat - ir žiūrovų sankaupos vieta. Žiūrint, kur vyktų veiksmas – sausumoje ar vandeny.

Spėlioti, kur daugiau vyks veiksmo artėjantį savaitgalį, kai bus minimos Šilokarčemos (Heydekrugo) kaimo 500-osios paminėjimo istoriniuose šaltiniuose metinės, liko nedaug. Bet kuriuo atveju medinė skulptūrinė valtis, iš vidaus įrėminta tvirtų suolų linija, bus pilna žmonių. Nes renginių penktadienį ir šeštadienį bus daug.

„O, aš mielai šį laivą pavairuosiu ir bičiuliui pasimatymą čia šį vakarą paskirsiu!- žaismingai šūkteli per senąjį Šilokarčemos kvartalą smagiai žingsniuojanti ir telefonu su kažkuo bešnekučiuojanti šilutiškė Ieva.

Medinį laivą, mažosios architektūros objektą, suprojektavo šioje aikštėje, dviaukščiame name priešais Šyšą ir pylimą įsikūrusios architektų bendrovės „Nemuno deltos projektai“ žmonės.

Jiems dabar per langus atsivėrė žymiai gyvesnis vaizdas – ne tik geltonasis tiltas ir mašinų srautas per jį, bet ir žmonių sambrūzdis rekreacinėje zonoje, kur įstrigdytas poilsiaujantiems skirtas kurėnas, matysis. Kūrėjai įsitikins, ar žmonės vertins naująjį mažosios architektūros akcentą.

Tai yra „Nemuno deltos projektų“ dovana miestui.

Beje, vienišas kurėnas paupyje sustingo ten, kur prieš šimtmetį jų švartuodavosi keliolika, atgabenusių žuvų ir kitų prekių į garsųjų Šilokarčemos turgų. Jis bus tarsi paminklas anų laikų laivų statytojams ir laivavedžiams, prekybinių vandens kelių pirmeiviams, kūrusiems šio krašto gerovę kelis šimtmečius.

Pagal architektų projektą skulptūrinį kurėną pastatė ir sumontavo Šilutės statybų bendrovė „Stamela“.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko