Smarki audra Didžiojoje Britanijoje pareikalavo ir žmonių gyvybių

1/10

Rytai-Vakarai

2012-01-04 15:19

Smarki audra Didžiojoje Britanijoje pareikalavo ir žmonių gyvybių

Teksto dydis:

Per smarkią audrą antradienį Didžiojoje Britanijoje žuvo du žmonės.

Tanklaivyje Lamanšo sąsiauryje buvo sunkiai sužeistas vyras, kai laivą užliejo didžiulė banga. Jis po gelbėjimo akcijos sraigtasparniu vėliau nuo sužeidimų mirė ligoninėje.

Dar vieną vyrą Tanbridž Velso mieste, esančiame į pietryčius nuo Londono, užmušė ant jo automobilio užvirtęs medis.

Audra siautėjo didelėje Didžiosios Britanijos dalyje, sukeldama didžiulius transporto trukdžius.

Buvo uždarytas Pietų Anglijoje esantis Doverio uostas. Atviroje jūroje vėjo stiprumas pagal 12 balų skalę siekė 11 balų. Dėl to buvo nutrauktas keltų eismas į Prancūzijoje esantį Kalė miestą.

Škotijos Glazgo ir Edinburgo oro uostuose dėl audros buvo atšaukta arba atidėta daug lėktuvų skrydžių. Smarkus lietus ir vėjo gūsiai, kurių stiprumas siekė iki 160 km/h, taip pat sutrikdė traukinių ir autobusų eismą.

Šiaurės Airijoje, Velse ir Anglijos pietvakariuose audra vartė medžius, buvo uždaryti kai kurie keliai. Škotijos vakaruose buvo sužeisti penki žmonės, kai vėjas apvertė kelis gyvenamuosius vagonėlius.

Šiaurės Prancūzijoje smarkūs vėjai antradienį be elektros paliko 13000 namų ūkių. Čia taip pat virto medžiai ir elektros perdavimo stulpai.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko

Rytai-Vakarai

Didžiojoje Britanijoje siaučia audros

Didžiojoje Britanijoje antradienį įsismarkavo audros - Škotijoje pūtė nepaprasti smarkūs vėjai, dėl kurių teko uždaryti Doverio uostą prie Lamanšo. Dėl audros, vėjo greičiui vietomis viršijant 160 kilometrų per valandą greitį, buvo atidėta dalis skrydžių didžiausiame Škotijos Glazgo oro uoste, taip pat mažiau kursuoja traukinių tarp Londono ir Škotijos miestų.

Medicinos žinios

Orai turi tiesioginės įtakos žmogaus negalavimams

Kai šiaurinėje Miuncheno miesto (Vokietija) dalyje jaučiama artėjant sniegą, Peteris Hormannas neabejoja, jog jam ims spausti galvą. Tuomet smuikų meistras atideda visus darbus ir viliasi, kad šįkart nebus taip blogai. Jei 51 metų verslininkui nusišypsos „laimė“, švininis nuovargis sukaustys jo sąnarius. Kartais „komiška savijauta“, kaip jis pats sako, baigiasi varginančiu migrenos priepuoliu. Tada P.Hormannas tris dienas praleidžia lovoje.

Rytai-Vakarai

Šie metai Didžiosios Britanijos istorijoje buvo antri pagal šiltumą

Didžiosios Britanijos Meteorologijos tarnyba pranešė, kad šie metai Didžiosios Britanijos istorijoje buvo antri pagal šiltumą, informuoja BBC.

Marga planeta

Įspūdingose „Reuters“ nuotraukose - svarbiausi pasaulio įvykiai, kvapą gniaužiantys kadrai (ketvirta dalis)

Naujienų agentūra „Reuters“ metų pabaigoje atrenka pačias geriausias savo nuotraukas. Lrytas.lt toliau siūlo vertinti agentūros darbą, gėrėtis fotografų drąsa ir sugebėjimu prieiti taip arti, kad nuotrauką žiūrintis žmogus vėliau jaučia šiurpą.