Fantastiška žiemos pasaka - nuotraukos iš apšalusios Lietuvos ir Europos

1/66
Teksto dydis:

Šaltis Lietuvoje jau išvadavo žmones nuo tikros žiemos nostalgijos. Kai termometro stulpelis krenta iki minus 30 laipsnių, retas pasvajoja apie ilgą pasivaikščiojimą gryname ore. Lauke norisi būti kuo trumpiau - be kepurės ausys ima raitytis. Tačiau kartu šaltis gamtoje kuria baltą pasaką.

Į lrytas.lt fotokonkursą „Įspūdingiausia žiemos akimirka“ plūstančios skaitytojų nuotraukos tik įrodo, kad šerkšno raštai, varveklių skulptūros ir pusnių pilys žavi daugybę žmonių.

Primename, kad nuotraukų laukiame e.pašto adresu konkursai@lrytas.lt iki vasario 25 dienos. Nugalėtoją paskelbsime paskutinę kalendorinės žiemos dieną - vasario 29-ąją.

O „Reuters“ ir kitos garsios pasaulio naujienų agentūros kasdien pateikia nuotraukų iš apšalusios Europos. Lede sustingo ne tik Maskvos, Varšuvos, Kijevo, bet ir Milano, Atėnų, Ankaros peizažai. Šaltis tapo dideliu išbandymu ne tik Vilniaus šilumos trasoms. Vien Ukrainoje speigo aukomis tapo jau 63 žmonės: aštuoni asmenys nuo nušalimo padarinių mirė ligoninėse, 41 - gatvėse, dar 14 - namuose.

Centrinėje ir šiaurės Italijoje šimtai žmonių naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį buvo įstrigę traukiniuose, sustojusiuose dėl smarkaus šalčio ir gausiai iškritusio sniego, o stichija taip pat sutrikdė susisiekimą keliais ir lėktuvais.

Daugiau nei 600 žmonių septynias valandas buvo įstrigę be šildymo ir vandens, kai jų traukinys sustojo Apeninų kalnuose, dėl šalčio sugedus elektros linijoms ir stabdžiams.

Pjemonto regione du kiti naktį važiavę traukiniai smarkiai vėlavo, o dešimtys kitų reisų buvo atšaukti.

Taip pat sutriko skrydžių tvarkaraštis Milane, o Bolonijos oro uostas buvo uždarytas nuo trečiadienio popietės iki ketvirtadienio ryto.

Sinoptikai nurodė, kad ši savaitė, pusiasalį užplūdus arktinių orų masėms iš Sibiro, Italijoje bus šalčiausia per pastaruosius 27 metus.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko