Fantastiška žiemos pasaka - nuotraukos iš apšalusios Lietuvos ir Europos

1/66

Rytai-Vakarai

2012-02-03 14:06

Fantastiška žiemos pasaka - nuotraukos iš apšalusios Lietuvos ir Europos

Teksto dydis:

Šaltis Lietuvoje jau išvadavo žmones nuo tikros žiemos nostalgijos. Kai termometro stulpelis krenta iki minus 30 laipsnių, retas pasvajoja apie ilgą pasivaikščiojimą gryname ore. Lauke norisi būti kuo trumpiau - be kepurės ausys ima raitytis. Tačiau kartu šaltis gamtoje kuria baltą pasaką.

Į lrytas.lt fotokonkursą „Įspūdingiausia žiemos akimirka“ plūstančios skaitytojų nuotraukos tik įrodo, kad šerkšno raštai, varveklių skulptūros ir pusnių pilys žavi daugybę žmonių.

Primename, kad nuotraukų laukiame e.pašto adresu konkursai@lrytas.lt iki vasario 25 dienos. Nugalėtoją paskelbsime paskutinę kalendorinės žiemos dieną - vasario 29-ąją.

O „Reuters“ ir kitos garsios pasaulio naujienų agentūros kasdien pateikia nuotraukų iš apšalusios Europos. Lede sustingo ne tik Maskvos, Varšuvos, Kijevo, bet ir Milano, Atėnų, Ankaros peizažai. Šaltis tapo dideliu išbandymu ne tik Vilniaus šilumos trasoms. Vien Ukrainoje speigo aukomis tapo jau 63 žmonės: aštuoni asmenys nuo nušalimo padarinių mirė ligoninėse, 41 - gatvėse, dar 14 - namuose.

Centrinėje ir šiaurės Italijoje šimtai žmonių naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį buvo įstrigę traukiniuose, sustojusiuose dėl smarkaus šalčio ir gausiai iškritusio sniego, o stichija taip pat sutrikdė susisiekimą keliais ir lėktuvais.

Daugiau nei 600 žmonių septynias valandas buvo įstrigę be šildymo ir vandens, kai jų traukinys sustojo Apeninų kalnuose, dėl šalčio sugedus elektros linijoms ir stabdžiams.

Pjemonto regione du kiti naktį važiavę traukiniai smarkiai vėlavo, o dešimtys kitų reisų buvo atšaukti.

Taip pat sutriko skrydžių tvarkaraštis Milane, o Bolonijos oro uostas buvo uždarytas nuo trečiadienio popietės iki ketvirtadienio ryto.

Sinoptikai nurodė, kad ši savaitė, pusiasalį užplūdus arktinių orų masėms iš Sibiro, Italijoje bus šalčiausia per pastaruosius 27 metus.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko

Aktualijos

Kariotiškių sąvartyno senbuviai per speigus šiltesnės pastogės neieško

Prieš trejus metus uždaryto Kariotiškių sąvartyno pašonėje gyvenę benamiai krinta kaip musės. Neseniai dokumentinėje juostoje įamžinta bendruomenė baigia išsiskirstyti, daugelį per kelias žiemas pasiglemžė mirtis. Nepaisant sunkios buities, paskutiniai lūšnų gyventojai sako namų neapleisiantys.

Rytai-Vakarai

Japonijoje dėl gausaus sniego didėja žuvusiųjų skaičius - mirė mažiausiai 55 žmonės

Dėl gausaus sniego, kuris Šiaurės Japoniją dengia jau kelias savaites, susidaro lavinos, trikdomas transportas ir jau žuvo mažiausiai 55 žmonės, ketvirtadienį pranešė pareigūnai.

Eko

Orai šaltėja - teršalų ore daugėja

Sausi ir giedri orai, beveik jokio vėjo, šalta – regis, pats geriausias laikas džiaugtis žiemos malonumais gryname ore. Tačiau toks įsitikinimas – klaidingas. Būtent tokie orai reiškia, kad daug būti lauke yra nesveika, nes ore – didžiausia teršalų koncentracija. Pasak Aplinkos apsaugos agentūros Oro kokybės vertinimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Zitos Šilienės, nors giedri orai nusistovėjo palyginti neseniai, sveikatai pavojingų kietųjų dalelių koncentracija ore jau kai kur Lietuvoje viršija leistinas normas, o ateityje jų tik dar daugės.

Pramogos

Amžius – ne kliūtis mėgautis žiemos teikiamais malonumais

„Mat tik 76-eri,“ – šypsosi Antanas Kantminas, trumpam nustojęs pačiūžomis raižyti Šilutės miesto Hugo Šojaus parko tvenkinio ledą. Jis pats nuo jo nuvalė dalį sniego ir ten įsirengė čiuožyklą. „Skaityti knygas nusibosta, televizorių težiūriu tik vakare. Kodėl gi gražią žiemos dieną nepačiuožinėjus ant ledo? – retoriškai klausia garbaus amžiaus čiuožėjas.

Eko

Lietuvą užklojęs ciklonas sukėlė įspūdingą snaigių šokį ir dešimtis eismo įvykių (papildyta)

Išsiilgę sniego Lietuvos žmonės pagaliau sulaukė baltos žiemos. Prieš pat viduržiemį prasidėjęs snaigių šokis nesiliaus dar keletą dienų, o paspaudus šaltukui baltas grožis nuo laukų ir kalniukų neskubės trauktis, tad paslidinėti ir sniego senį nulipdyti spės visi, kas dar nespėjo. Tačiau virš sostinės gatvių pratrūkus sniego debesims, eismo sąlygos tapo išbandymu vairuotojams.

Eko

Nuotraukų konkursas: išrinkime įspūdingiausią žiemos akimirką!

„Žiema, žiema, bėk į kiemą!“ Taip dar neseniai norėjosi sušukti, kad prisišauktume vėlavusios tikros žiemos grožybes. Lietuvą pagaliau nuklojus sniego patalui, metas ne tik džiaugtis ir grožėtis balta žiema, bet ir ją fotografuoti. Galbūt jūsų akį patrauks storai apsnigta eglės šaka, gal visu greičiu nuo kalniuko besileidžiantys vaikai, o gal - kruopščiai sniegą nuo kelio šluojantis valytojas. Visi pagaliau atėjusios žiemos kadrai, neabejojame, papuoš konkurso „Įspūdingiausia žiemos akimirka“ albumą.

Eko

Trečiadienio rytą Vilniaus vaikus nudžiugino pusnys

Trečiadienio rytą Vilniuje stipriai snigo. Ant Tauro kalno ir kitų Vilniaus šlaitų roges jau išbandę vaikai eidami į mokyklą mėgavosi tokia gamtos dovana ir jau planavo, kaip laiką leis po pamokų. Sniegas pradžiugino ir Vilniuje Liepkalnio slidinėjimo trasas prižiūrinčios bendrovės „Žiemos trasa“ darbuotojus.