Afganistane plečiasi opijinių aguonų laukai

1/4
Teksto dydis:

Opijinių aguonų auginimo mastas Afganistane šiemet veikiausiai didės trečius metus iš eilės, o jų laukai gali išplisti netgi teritorijose, kur anksčiau jų nebūdavo, pirmadienį perspėjama vienoje Jungtinių Tautų (JT) ataskaitoje.

„2013-ųjų Afganistano opiumo rizikos įvertinimo“ ataskaitoje nurodoma, kad šalis šiemet artėja prie rekordinio opiumo gamybos lygio, nors tarptautinė bendruomenė ir Afganistano vyriausybė imasi priemonių, siekianti išrauti šią rykštę.

„Vertinimai rodo, kad aguonų auginimas tikriausiai ne vien plėsis teritorijose, kur jis jau egzistavo 2012-aisiais, tačiau taip pat naujose teritorijose, kur aguonų auginimas buvo sustabdytas“, - sakoma dokumente.

Studija, parengta JT Narkotikų kontrolės ir nusikalstamumo prevencijos biuro (UNODC), rodo, kad šias tendencijas skatina Afganistane išliekamas nesaugumas, nepakankama parama žemės ūkiui ir opiumo auginimo tradicijos.

Prognozuojama, kad opijinių aguonų auginimo mastai didės 12 provincijų, iš jų trijose, kuriose anksčiau nebuvo auginamos aguonos, jeigu nebus įgyvendinami prevencijos planai, nurodė studijos autoriai.

Afganistane išgaunama apie 90 proc. pasaulyje pagaminamo opijaus, o 2012 metais UNODC perspėjo, kad opijinių aguonų auginimo mastai toje šalyje padidėjo 18 procentų.

Aguonų augintojai moka duoklę Talibano kovotojais, kurie naudoja gautus pinigus savo sukilimui prieš Kabulo ir NATO pajėgas finansuoti, teigia UNODC.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko