Signalas iš Maskvos: „Jeigu Vakarai puls Siriją, mes turime užimti Baltijos šalis“

1/1

Konfliktai ir saugumas

2013-08-27 17:28

Signalas iš Maskvos: „Jeigu Vakarai puls Siriją, mes turime užimti Baltijos šalis“

Teksto dydis:

Rusijos politologas, vadovaujantis NVS Pabaltijo institutui, Michailas Aleksandrovas mano, kad jeigu, apeinant Jungtinių Tautų Saugumo tarybą, vis vien įvyks karinė ataka prieš Siriją, Rusija turėtų įvesti savo karius į Baltijos šalis, rašo newsbalt.ru.

Tokia genialia idėja politologijos mokslų daktaras pasidalijo savo tinklaraštyje.

„Aš anksčiau sakiau, kad jeigu NATO pultų Siriją, mums reikėtų įvesti karius į Užkaukazę. Bet dabar situacija pasikeitė. Viena vertus, Armėnija padarė aiškų poslinkį link Vakarų ir nebėra patikima sąjungininkė. Jos elgesys naujos pasaulinės krizės sąlygomis tampa neprognozuojamas.

Kita vertus, Azerbaidžanas padarė žingsnius, kad suartėtų su Rusija. Ir Alijevas, matyt, garantavo V.Putinui, kad Azerbaidžano teritorija nebus suteikta Vakarams vykdyti operacijas prieš Iraną ir Rusiją.

Tokiomis aplinkybėmis Rusijos ir Irano komunikacijai per Kaspijos jūrą nekils grėsmės, tad Azerbaidžaną galima palikti ramybėje“, - rašo M.Aleksandrovas.

Tačiau Baltijos šalys – visai kitas reikalas. Čia galima ir įsiveržti.

„Tačiau Rusija turi aiškiai parodyti Vakarams, kad už agresiją prieš Siriją jiems teks sumokėti didelę kainą. Todėl Rusija turi paspausti ten, kur mes turime aiškų strateginį pranašumą, tai yra, Pabaltijyje.

Taip, kaip per Karibų įlankos krizę, Rusija turi Vakarams iškelti dilemą: jeigu atakuojate Siriją, pažeisdami tarptautinę teisę, mes tokiu atveju užimame Pabaltijį. (Tada, 1962 m., SSRS pagrasino užimti Vakarų Berlyną ir užgrobti Juodosios jūros sąsiaurių zoną).

Manau, kad Rusijos karių įvedimas į Pabaltijį apsieitų su minimaliais nuostoliais, o gal ir iš viso nebūtų nuostolių.

Na nebent kas netyčia iš kvailumo pakliūtų po tanku, kaip buvo 1991 m.

Dar daugiau, manau, kad pusė Latvijos ir Estijos gyventojų Rusijos karius sutiktų su gėlėmis, kaip buvo 1940 m.“, - rašo politologijos moklsų daktaras.

Parengė Jurgita Noreikienė

Man patikoNeblogaiMan nepatiko

Konfliktai ir saugumas

Trys didžiausios grėsmės Vakarams, jeigu jie puls Siriją (papildyta)

Karinis smūgis Sirijai atrodo neišvengiamas. Ar tai bus vienkartinis smūgis, ar ilgalaikė karinė invazija, panaši į karą Irake ar Vietname? Analitikai sutaria, kad vienkartinis smūgis galbūt ir įtikintų Basharo al Assado režimą daugiau nebenaudoti prieš civilius cheminio ginklo, tačiau tai nepakeistų politinių jėgų pusiausvyros šalyje, kad ir kaip to norėtųsi JAV prezidentui Barackui Obamai.

Aktualijos

Ką pasmaugs užveržtas Sirijos mazgas?

Sodoma ir Gomora. Apokalipsės raiteliai. Pusmėnulis, krentantis ant pasaulio. Tikintiems pasaulio pabaigos pranašystėmis ir mėgstantiems įsibauginti dabar pats metas tirtėti iš siaubo, kad ši graži vasara – jau paskutinė, kurią spėjote pamatyti. Žmonės rimtais veidais internete kalba apie tai, kad smūgiai Sirijai, Irano ir Rusijos atsakomieji veiksmai sukels grandininę reakciją, kuri atves į Trečiąjį pasaulinį karą. Amerikiečiai raginami nepasiduoti propagandai ir priešintis tam, ką rūstūs barzdoti vyrai jau vadina antruoju Vietnamu.

Konfliktai ir saugumas

Sirija žada nustebinti pasaulį savo gynybos priemonėmis

Sirija ir toliau neigia rengusi nuodingų dujų atakas prieš civilius gyventojus, bet žada gintis, jeigu Vakarų šalys ją puls. Ir ginsis taip, jog pasaulis nustebs. Sirijos užsienio reikalų ministras Walidas Muallemas antradienį pareiškė, kad jo šalis gintųsi bet kokių Vakarų šalių karinių smūgių atveju. „Turime du pasirinkimus: pasiduoti arba gintis mums prieinamomis priemonėmis. Antrasis pasirinkimas yra geriausias: mes ginsimės“, – W.Muallemas sakė per spaudos konferenciją Damaske.

Konfliktai ir saugumas

Aiškėja JAV karinio smūgio Sirijai scenarijus

Aiškėja JAV karinių veiksmų prieš Siriją scenarijus. Po galimai panaudoto cheminio ginklo Vašingtonas, anot žiniasklaidos, planuoja 1-2 dienų karinį smūgį. JAV prezidentas Barackas Obama svarsto apie ribotos apimties ir ribotos trukmės intervenciją, antradienį savo portale rašo laikraštis „Washington Post“, remdamasis aukštais vyriausybės atstovais. Operacija esą būtų vykdoma iš karo laivų paleidžiant raketas arba panaudojant ilgojo nuotolio bombonešius. Ataka būtų nukreipta prieš taikinius, tiesiogiai nesusijusius su Sirijos cheminio ginklo programa.

Konfliktai ir saugumas

V.Putinas Sirijoje nemato cheminės atakos įrodymų

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį pareiškė Didžiosios Britanijos premjerui Davidui Cameronui, kad kol kas nėra jokių įrodymų, jog Sirijos režimas naudojo cheminius ginklus prieš sukilėlius, pranešė D.Camerono biuras. Abiem lyderiams kalbantis telefonu, V.Putinas sakė, kad „jie neturi įrodymų, ar buvo įvykdyta kokia nors cheminių ginklų ataka, arba kas yra atsakingas“, nurodė vienas Dauningo gatvės atstovas.